Parkzon Hakkında

Parkzon, 2003 yılında Kids Safe-T markasıyla 40 yılı aşkın bir süredir ABD’de uygulanan Child Proofing (Çocukları Ev Kazalarından Korumak) için gerek ev içinin gerekse çevresinin güvenli hale getirilmesi konsepti üzerine kurulmuştur.

2004 yılında yine Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan, yüzme havuzuna sahip olan ailelerin  hukuken yapmak zorunlu olduğu “Pool Safety“ ÇOCUKLAR İÇİN HAVUZ GÜVENLİĞİ sistemini de yine ilk defa ülkemize getirmiştir.

2005 yılında da Parkzon’un atılımları devam etmiş, özellikle deprem bölgesinde bulunan ülkemizde eşyaların devrilerek mal ve can kayıplarına sebep olmasının önlenmesine katkıda bulunmak için, başta Uzakdoğu  ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan DEPREMDE YAPISAL OLMAYAN TEHLİKELERİN AZALTILMASI – YOTA (safety Fasteners) deprem güvenlik ürünlerini  ülkemize getirmiş ve uygulamaya başlamıştır.

2009 yılında Amerika’dan alınan eğitim ile hizmet ve ürün gamına “In Home Modification – EVDE YAŞLI GÜVENLİK SİSTEMLERİ”ni ilave etmiştir. Hizmet ve ürün gamının genişlemesi diğer bir ifade ile sadece çocuklara değil, yaşlı ve engelli kişilere de hizmet vermesi sebebiyle Kids Safe-T ismi güvenli alan anlamını taşıyan “PARKZON” olarak değiştirilmiştir.

Parkzon, kurulduğu günden bu yana binlerce aileye; anaokulu, kreş ve yuva gibi çocukların topluca bulunduğu yerlere; hastaneler ve fabrikalar gibi çeşitli kuruluşlara söz konusu hizmetleri tam bir profesyonellikle götürmüştür ve bu kurumsallıkla hizmetlerine devam etmektedir. Uygulamada önce  yerinde kaza riski analizi yapılıp, tehlikeli  alanlar belirlenir ve bir rapor/proje hazırlanır. Takiben uluslararası standartlara uygun, en ekonomik güvenlik ürünleri seçilerek ekibimiz tarafından montaj işlemi yapılmak sureti ile riskli alanlar güvenli hale getirilir.

Parkzon, bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri ile başta aileler olmak üzere, evde çocuk güvenliği, çocuk ilk yardımı ve çocuk psikolojisi konularında seminerler düzenleyerek topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmeye özen göstermektedir.